SIKÇA SORULAN SORULAR

Amerika'daki bankacılık sistemi kredi kartına taksitli alışveriş imkanı sağlamamaktadır. Ancak Amerikadan Sipariş bir Türk şirketi olduğu için üyelerine Amerika'daki tüm internet sitelerinde kredi kartına 12 taksit ile alışveriş imkanı sağlamaktadır. Ve bu ayrıcalıklı imkanı sağlayan tek Türk şirketidir.

Amerikadan Sipariş aracılığı ile Amerika'dan her türlü gereksiniminizi karşılayabilirsiniz. Sıkça sipariş verilen Türkiye'de satışı olmayan kitap ve dergilerden DVD'lere, Dünyaca ünlü markaların indirime girmiş ürünlerinden elektronik cihazlara, motorsiklet parçalarından çocuklarınız için gidermek istediğiniz tüm ihtiyaçlar için sipariş verebilirsiniz. Kargo maliyetlerini düşürmek için siparişlerinizi birleştirebilir, arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız alışverişlerinizi toplu halde gönderebilirsiniz.

Amerikadan ipad, ipod, laptop, slr kamera gibi gümrüğe takılması muhtemel ürünler alabilirsiniz burada dikkat etmeniz gereken husus ürününüzün gümrüğe takılması durumunda ödeyeceğiniz tutarlardır. Gümrüğe takılması muhtemel ürünlerde USPS - PTT Kargo seçeneği ile ardiye ve ordino ücretlerinden muaf olursunuz sadece gümrük vergisini ödersiniz(%10 - %18) buda size yaklaşık hızlı kargo ile gönderilen ve gümrüğe takılan ürüne göre 400-500 TL tasarruf sağlar.

Her ne kadar taşınması yasak olan ürünler ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de, Alışveriş Portalımız aşağıdaki maddeleri kesinlikle taşımamaktadır:

evet Tehlikeli Maddeler (kibrit, kimyevi maddeler, patlayıcılar)

evet Silahlar, mühimmat (cephane) ve her türlü silah parçaları

evet Taze gıda ürünleri ve diğer kolay bozulan yiyecekler

evet Bitkiler ve taze çiçekler

evet Kahve

evet Tıbbi ilaç

evet Parlayıcı / Yanıcı Maddeler (boya, yağ, vb.)

evet Basınçlı kutuda alkol ve spreyler

evet Canlı Hayvan

evet Külçe Altın

evet Nakit Para

evet Kumar Makineleri

evet Fildişi

evet Reçeteli İlaç/Uyuşturucu

evet Organ / Cenaze

evet Pornografik Materyal

evet Koleksiyon Ürünleri/Antikalar/Fiyatı $499'ı aşan nadir bulunan ürünler

*Amerikadansiparis.com aracılığıyla, döviz, çek, senet, kimyasal malzemeler, silah, patlayıcı maddeler, nakit para, antika, eski para, mücevher ve tekrar satılmak üzere ticari nitelikte ürünler ve Gümrük Müsteşarlığı`nın hızlı kargo taşımacılığıyla ilgili 19.04.2011 tarihinde yayınladığı genelgeyle yapılan kısıtlamalar neticesinde tütün ve tütün ürünleri, alkollü ürünler, gıda ürünleri, cep telefonları, takviye edici gıdalar, sporcu gıdaları ve kozmetik ürünleri gönderilememektedir. Ayrıca uluslararası kargo kurallarında 2010 yılının Aralık ayında yapılan değişiklikler nedeniyle 500 gramdan daha ağır olan yazıcı kartuşları ve tonerler de Amerikadansiparis.com aracılığıyla gönderilemez.

Lütfen gönderdiğiniz herhangi bir maddenin ülkenize girişinin serbest olduğundan emin olun. Amerikadan Sipariş, geciken, el konulan, ya da gümrük kanunları nedeniyle çok yüksek vergi gerektiren paketlerden ve gümrükte karşılaşılan zorluklardan sorumlu değildir. Ayrıca gümrüklendirme ile ilgili olarak DHL, FEDEX, UPS, Nex Worldwide ya da USPS web siteleri ile ülkenizdeki gümrük müdürlüklerine danışabilirsiniz. Lütfen çoğu uluslararası kurye şirketinin çok pahalı mücevherleri taşımayı ya da sigortalamayı kabul etmediğini bilerek hareket edin.

Değeri 75 Euro'nun altında olan ve aynı üründen 3 adet ve daha fazla olmayan siparişleriniz gümrüğe girmez. Gümrüğe giren paketleriniz için gümrük işlemlerini siz yapabilir ya da taşıyıcı partnerimizden gümrük işlemlerinizi yapmak üzere gümrük komisyonculuğu hizmeti alabilirsiniz.

Siparişleriniz, siz `Gönder` emri verdikten sonra 3-4 iş günü içerisinde Türkiye'deki adresinize teslim edilir. Siparişinizin Amerika adresinize ne zaman geldiğini, ne zaman yola çıktığını ve size ne zaman ulaşacağını web sitemizden takip edebilirsiniz.

Evet. Alışveriş Portalımız kullanıcılarının paketlerini 30 gün süre ile ücretsiz depolar. 30 günü aşan beklemelerde kilo (kg.) başına aylık $15 ücret alınır. Paket depolama toplamda 75 günü aşamaz.

Ürün iade ve değişimleri için ürünü satın aldığınız siteyle irtibata geçin. Yapacağınız yazışmalar ve değişimi yapılan ürünlerinizin gönderilmesi için bizden almış olduğunuz Amerika adresinizi kullanabilirsiniz. Ürün değişimi ve iadeler tamamen alışveriş yaptığınız siteyle sizin aranızda olup, Amerikadan Sipariş bu tür durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Amerika'daki birçok alışveriş sitesinde alışveriş yapabilmeniz için kredi kartınızın kayıtlı olduğu adresin sitemizin size sağladığı Amerika adresi olması gerekmektedir. Visa, Mastercard ya da Amex kartınız olmasına rağmen Amerikada bir adresiniz yoksa alışveriş yapma imkanınız bulunmamaktadır. Türkiye kredi kartları ile alışveriş yapmak için bankanız ile iletişime geçerek, banka sisteminde kayıtlı olan adresinizi bizden almış olduğunuz Amerikadaki adresiniz ile değiştirmeniz gerekmektedir. Garanti, Akbank, Türkiye İş Bankası gibi bankaların kredi kartlarında adres değişikliği yapmak mümkündür.

Sorularınız varsa lütfen bize iletiniz!
arrow