KULLANIM ŞARTLARI

Amerikadan Sipariş tarafından sağlanan paket gönderme ve takip internet sitesini kullanmanız durumunda, aşağıdaki şartları da kabul etmiş sayılırsınız.

 

Amerikadansiparis.com kullanıcılarına paketlerini gönderebilecekleri bir ABD adresi verir. Satın almış olduğunuz paketlerinizin size sağlanmış olan Amerikadaki adresinize ulaşmasının sorumluluğu müşterilerimize aittir.

Amerikadansiparis.com kullanıcılarının paketlerini belirtilen adreste alır, kullanıcının talebine gore düzenler, paketleri birleştirir ve kullanıcının ülkesindeki adresine o ülkenin iş saatleri içinde gönderir.

Amerikadansiparis.com kullanıcısı, paketin alınması, gönderilmesi sırasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli, gibi ücretleri ödemekle yükümlüdür.

Amerikadansiparis.com kullanıcısı, benim için satın al servisimizi kullanıp her hangi bir nedenden gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli ve veya neden ne olursa olsun gümrükte doğabilecek sorunlardan doğabilecek ücretlerden dolayı paketlerinin geri gönderilmesi halinde paketin alınması, gönderilmesi söz konusu olduğu takdirde Amerikadansiparis.com ürün bedelinin Amerikadansiparis.com üyelerine geri ödenmesinden zorunlu tutulamaz müşteri satıcı firmaya kendi çabalarıyla satın aldıkları ürünü göndermek zorundadır ürün satıcı firma tarafından kabul edilir ve her hangi bir geri ödeme yapıldığı takdirde Amerikadansiparis.com geri ödeme yapılan tutarın yüzde 25 lik tutarı servis bedeli olarak hesaplanır ve geri ödeme yapılan tutarın ancak yüzde 75 i üyemize geri iade edilir.

Gönderim bedeli, paketin ağırlığına ve hacmine göre hesaplanır ve kullanıcıya bildirilir.

Amerikadansiparis.com kullanıcılarının paketlerini 30 gün süre ile ücretsiz depolar. 30 günü aşan beklemelerde kilo (kg.) başına aylık $5 ücret alınır. Amerikadansiparis.com Lojistik Merkezi'nde depolanan ancak kargo amacıyla başka kurumlara yönlendirilen paketler için pound (lbs) başına $0.50 (minimum $5) ücret talep edilir. Paket depolama toplamda 75 günü aşamaz.

Paket eğer sigortalatılmak isteniyor ise bu talebin bizlere e mail ile sipariş esnasında bildirilmesi gerekmektedir.

Her iki taraf ta bu sözleşmeyi, yazılı olarak bildirmek koşuluyla (elektronik posta,faks ya da posta yoluyla) iptal etme hakkına sahiptir. İptal edilen yıllık üyeliklerin kullanılmamış aylar için üyelik bedelleri aylık $3 tutarından hesaplanarak iade edilir. İade işlemi 10 işgünü içinde tamamlanacaktır.

Üyelikleriniz ödemelerinizi yaptığınız sürece geçerlidir.

Amerikadansiparis.com kullanıcısı hem Amerika'nın hem de kendi ülkesinin belirlediği bu siteden aldığı servisle ilgili olabilecek tüm kanunlara uymakla yükümlüdür. Amerikadansiparis.com kullanıcısı hiçbir şekilde bu siteyi, yasak ya da kanun dışı ürünleri göndermek için kullanamaz. Gönderilen paketlerle ilgili doğabilecek her türlü yasal sorun ve bu sorunlardan kaynaklanabilecek cezalar tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır.

Amerikadansiparis.com kontrolü dışındaki hizmet kesintilerinde (Elektrik kesilmesi, haberleşme şebekesi ya da uydu bağlantı kesintileri, vb.) Amerikadansiparis.com servislerinin kullanılamaması nedeniyle dosya, bilgi ya da belge kaybından dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Amerikadansiparis.com kullanıcılarına ait paketleri yasal olarak kontrol etmek amacıyla açma hakkına sahiptir.

Amerikadansiparis.com hiç bir şekilde Gümrük hizmeti sunmamaktadır bu yüzden Gümrükte yaşanan doğabilecek hiç bir anlaşmazlık sorun ve veya cezalandırmalardan sorumlu tutulamaz.

Amerikan kanunlarına göre suç sayılabilecek herhangi bir kullanım sonucu oluşabilecek yasal yükümlülüklerin tamamı Amerikadansiparis.com kullanıcısına aittir.

Amerikadansiparis.com kullanım şartlarını değiştirme, kaldırma, ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Lütfen kullanım şartlarını belirli aralıklarda gözden geçiriniz. Siteyi kullanmaya devam etmeniz güncellenen kullanım şartlarını da kabul etmeniz anlamına gelecektir.